Hotel Marina Club, Gietrzwałd

WIDE OFFER Conferences

WIDE OFFER Conferences

WIDE OFFER Conferences

WIDE OFFER Conferences

WIDE OFFER Conferences

WIDE OFFER Conferences

WIDE OFFER Conferences

WIDE OFFER Conferences

Date of stay
25 Oct' 21
26 Oct' 21
 1. Home
 2. Conferences

Conferences In the middle of the lake

For business Guests, the Marina Club Hotel has prepared a broad offer of conference services. We offer air-conditioned classrooms and banquet rooms furnished with projection and audiovisual equipment. At the Hotel you will find 6 conference rooms located on two levels.
Our assets
Our assets

Our assets
We offer you rooms with exits onto the patio, a private terrace, canopied loggia and a beautiful view of the Wulpin Lake panorama.

Business
Closer to nature in a very luxurious setting.

Business
Closer to nature in a very luxurious setting.

Our assets
https://u.profitroom.pl/2018-hotelmarinaclub-pl/uploads/FlautaCaffe-9W3A6725.jpg https://u.profitroom.pl/2018-hotelmarinaclub-pl/uploads/SalaFinn-9W3A6448-2.jpg https://u.profitroom.pl/2018-hotelmarinaclub-pl/uploads/Royal-9W3A3928_2.jpg

Delphia 1 and Delphia 2 rooms

Two rooms with the ability to join into one large hall, located on the hotel’s first floor.

 • Effective glazing with a view of the lake,
 • exit onto the terrace with a canopied loggia,
 • the combined area of the rooms is approx. 320 m2,
 • providing the ability to organize a conference for 200 attendants.

Tango and Laguna

Classrooms with an area of 50 m2, with the ability to join into one shared room.

 • They constitute an extension of the Omega - our largest, showcase onference room;
 • each of the rooms features separate projection and audiovisual equipment,
 • the exits from the rooms are directly adjacent to a spacious lobby arranged in a Scandinavian style.

Omega

It is the largest of our halls, with an area of 360 m2.

 • 9 meters in height, up to 350 spectators in a theatrical arrangement,
 • ability to combine with the Tango and Laguna halls – creating an impressive congress hall,
 • a unique ability to bring in passenger cars.

Business Lounge

An intimate dining room for business meetings up to 8 people, directly neighboring Caffe Portofino.

Downloads

Do you want to organize a conference at the lake in Masuria? Get to know the details of our conference rooms at the Hotel Marina Club.

 

Konferencje i szkolenia na Mazurach

Organizacja wydarzeń poza miastem jest świetnym pomysłem na urozmaicenie eventów biznesowych. Nic dziwnego, że coraz więcej firm decyzuje się na organizaję konferencji i szkoleń na Mazurach, wśród pięknej natury i z wieloma atrakcjami. W Hotelu Marina Club można nie tylko zaplanować różnego rodzaju eventy na najwyższym poziomie, ale także zapewnić uczestnikom pełnię wygody i mnótwo ciekawych pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Okolica sprzyja wypoczynkowi i oczyszczeniu głowy z natłoku myśli, a wydarzenia w takiej scenerii z pewnością zapadną w pamięci każdemu uczestnikowi.

Sala konferencyjna nad Jeziorem Wulpińskim

Konferencje na Mazurach cieszą się coraz większą popularnością. Za wyborem takiej lokalizacji przemawiają przede wszystkim względy organizacyjne. Zapraszając uczestników wydarzenia poza miasto możemy im zaoferować znacznie więcej niż kilkugodzinne spotkanie. Na Gości Hotelu Marina Club czekają liczne atrakcje. Pierwszą z nich jest nasza sala konferencyjna nad Jeziorem Wulpińskim, z której rozpościera się przepiękny widok na wodę. Do każdej sali przynależy zewnętrzna przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkowa w postaci patio lub tarasu. W ciepłe dni uczestnicy wydarzenia mogą tu spędzać przerwy kawowe oraz czas wolny między kolejnymi blokami szkoleniowymi. Jednak sala konferencyjna nad jeziorem to nie wszystko, nawet jeśli znajduje się w kompleksie zlokalizowanym w samym centrum Półwyspu Wulpińskiego. Na jakość oraz niezakłócony niczym przebieg konferencji czy szkolenia na Mazurach wpływa przygotowanie obiektu oraz jego pracowników.

Hotel Marina Club to obiekt o bardzo bogatym doświadczeniu, w którym rokrocznie organizowane są liczne szkolenia i konferencje na Mazurach dla największych firm z całej Polski. Za jego wyborem przemawia oryginalna, a zarazem malownicza lokalizacja, profesjonalne wyposażenie centrum szkoleniowo-konferencyjnego, luksusowe zaplecze hotelowe i gastronomiczne, a także liczne atrakcje czekające na uczestników szkoleń w samym hotelu oraz jego najbliższej okolicy.

Konferencje na Mazurach i szkolenia

Goście biznesowi cenią ofertę konferencyjno-szkoleniową Hotelu Marina Club przede wszystkim za najwyższą jakość oferowanych usług oraz praktycznie nieograniczone możliwości organizacji wydarzeń firmowych. W naszym obiekcie zorganizowaliśmy już niejedną konferencję, szkolenie, warsztaty, czy bankiet firmowy. Do dyspozycji organizatorów konferencji i szkoleń na Mazurach oddajemy 6 komfortowych i kompleksowo wyposażonych sal konferencyjnych z klimatyzowanymi wnętrzami. W salach znajdziecie Państwo sprzęt nagłaśniający i audiowizualny umożliwiający przeprowadzenie dowolnej prezentacji.

Klimatyzacja z funkcją chłodzenia i ogrzewania pozwala na zachowanie komfortu cieplnego niezależnie do pory roku i warunków pogodowych na zewnątrz. Dzięki temu organizowana w Hotelu Marina Club konferencja zawsze przebiega w przyjemnej atmosferze.

Naszą ofertę kierujemy do małych, średnich i dużych firm z terenu całej Polski. Dysponujemy rozbudowanym zapleczem hotelowym, co umożliwia nam organizację nawet kilkudniowych eventów dla co najmniej kilkudziesięciu uczestników. Uczestnicy szkoleń i konferencji na Mazurach podobnie jak pozostali Goście Hotelu Marina Club otrzymują dostęp do wszystkich udogodnień i atrakcji, w tym hotelowej Strefy Wellness & SPA. Serdecznie zapraszamy!

Contact us

Group Sales Department Conferences, training courses, company events

* Required fields

Special offers Spend some amazing moments

Show all offers
Swimming pools, boats, kayaks, tennis and much more. Very kind and helpful personnel. Varied breakfasts. Definitely worth recommending.
Aneta, Booking.com
Sunsets on the lake
Sunsets on the lake

Helpful, professional and friendly staff. Beautiful views, clean and spacious room, interior design. Great food in restaurant. I strongly recommend Malaysian massage


Karolina, Booking.com
Very good
Very good

Delicious breakfast, stunning view, clean and comfortable rooms, beautiful architecture - everything about this hotel is superb!


Peter, Booking.com
Very beautiful
Very beautiful

Very beautiful location and hotel, very clean, breakfast with champagne is awesome! Good SPA-area! we'll be back!


Alexey, Booking.com
Perfect!
Perfect!

Amazing location, clean, comfortable, lovely staff, excellent views, relaxing, quiet, great facilities. Perfect!


Marek, Booking.com
mobile nav bg
See on map
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close